Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
aso
18

Daha kaliteli ASO için harika bir simge tasarlayın

aso

Yönetici
Yönetici
1556086754-593181-banner-fb-good-icon-740x438.jpg

Kullanıcılar uygulama mağazalarına göz atarken, uygulamanızla ilgili ilk izlenimleri uygulamanızın simgesidir o yüzden görsel her şeyi ifade eder. Simgenizi web siteniz, sosyal medya vb. Gibi pek çok yerde kullanacağınız için uygulama pazarlama konusunda çok önemli bir faktördür. Kullanıcıların uygulamanızı keşfetmesine, simgenizi tıklatıp uygulamanızın sayfasına göz atmasına ve binlerce indirme almanıza yardımcı olacaktır.

Peki bir uygulama simgesini harika yapan şey nedir?

  1. Olarak; Basit ve anlaşılır olması lazım. Zaten bir başlık girdiğiniz için için oradaki kelimeleri kullanmamak daha iyidir.
    Farklı boyutlarda, farklı arka planlarda, tam ekran ve küçük olduğunda yine de tanınmalı ve her şartta mükemmel görünmeli.
  2. Simgenizin uygulamanızla tutarlı olmasını sağlayın, böylece kullanıcılar sizi hatırlarlar. Aynı konsepti kullanan birkaç uygulamanız varsa, simgelerinizi tutarlı bir şekilde tasarlayın bu sayede kullanıcılar diğer uygulamaları görünce de sizi hatırlayacaktır
  3. Simgenize kenarlık eklemek, tüm arka planlarda harika görünmesini sağlayabilir. Nerede kullanılacağını asla bilemezsiniz bu yüzden bunu düşünmek gerekir.
  4. Benzersiz logo yapmayı deneyin. Uygulamanıza ilk bakışta değerli görünmelidir ki indirmeleriniz artsın.
  5. Rakiplerinize bakın, tasarım konseptlerini analiz edin, belki de özgünlüğünüzü kaybetmeden bir şeyler ilham alabilirsiniz. Favori uygulamaları inceleyin neden hoşunuza gittiğini ve göze nasıl hitap ettiğini hangi yöntemleri kullandıklarını anlamaya çalışın.
    Android’in simgesi üzerinde çalışıyorsanız, Google’ın Simge Tasarım Yönergeleri ve Android Simge Şablonları Paketini kontrol ettiğinizden emin olun.
Bu tavsiyeler iPhone veya Android uygulamasındaki her uygulama simgesi geçerlidir. İlhama ihtiyacınız varsa ve iOS simgelerinin harika örneklerini görmek istiyorsanız iOS simge galerisine göz atın. İlham alabileceğiniz birçok profesyonel güzel eser var.
 
Üst