Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
aso
18

Uygulamanızı Güncellemelerle Tanıtın

aso

Yönetici
Yönetici
Uygulamanızı sürekli geliştirmezseniz kullanıcılarınızı kaydedebilirsiniz. Sürekli kullananları bile. Uygulamanızdaki hatalar sıralamanızı etkiler kötü yorumlar gelmeye başlar ve işler kötüye gider. Bunu önlemek için, uygulamanızı sürekli olarak iyileştirmeli ve kötü hataları düzeltmelisiniz. Yaptığınız ve yapacağınız tüm işleri boşa harcamamak için, güncellemelerini yayınlarken uygulamanızı nasıl geliştireceğinizi bulalım.
Güncellemeler çok kullanışlı bir promosyon şeklidir!
Öyleyse bir bakalım bunu nasıl kullanabiliriz!
Kullanıcılarınızı meşgul edin ve uygulamanızla onlara keyifli bir deneyim yaşatın.
Uygulamanızın ilk sürümünü oluşturmaya özen göstermiş olsanız ve test eden kişileriniz olsa bile, hala bir şeyi kaçırmamış olmanız büyük bir şans.
Elbette hata oluşacak önemli olan hataları düzeltmeye odaklanmak, kullanıcılar veya blogcular uygulamanızı incelerken şikayet ettiği özellikleri veya bazı şeyler eklemek istersiniz güncelleme gönderin. Güncellemeleri çok sık yayınlayarak kullanıcıları da bezdirmeyin Amacınız, kullanıcılarınızı ilgilendiren ve heyecanlandırdığınızdan ve potansiyel kullanıcılarınızın uygulamanızın öldüğünü düşünmediğinden emin olmaktır.

“YENİ NELER ” bölümünü avantaja çevirin. Boş alanı doldururken “Başlıca Hatalar giderildi” veya “Yeni özellikler” gibi klişe yazılar ile sınırlandırmayın. Kitleniz ile diyalog kurmak için bu fırsatı kullanın ve uygulamanızı indirmeleri ve daha uzun süre kalmaları için onları ikna edin.
Özellikler veya hatalar hakkında konuşurken fazla teknik olmayın: çoğu kullanıcı bunu anlamaz, o yüzden basit tutun.

Yalnızca hata düzeltmeleri için bir güncelleme yapıyorsanız, önceki sürümde neyin yeni olduğunu yine de belirtebilirsiniz.

Küçük bir hata düzeltme güncellemesi sessiz olabilir, ancak yeni özellikler eklediğinizde müşterilerinizle iletişim kurma ve başkalarına ulaşma şansınız olur. Burada yapabileceğiniz birkaç şey var. Öncelikle, bir blog \ web siteniz varsa, kısa bir yazı yazdığınızdan emin olun. Play Store'un 'Yenilikler' bölümünde yazdıklarınızı ayrıntılı bir şekilde anlatabilirsiniz. Eklediğiniz her özelliği birkaç ekran görüntüsü ekleyerek anlatın, Google Play Store ayrıntıları sayfasına bir link verin ve kullanıcılara güncellemeyi kontrol etmelerini söyleyin.Uygulama güncellemeniz hakkında konuşmak için Twitter / Facebook kullanın. Yeni özellikler üzerinde çalışmaya başladığınızda bunu kullanıcılarınıza duyurabilirsiniz onları heyecanlandırabilirsiniz. Güncelleştirmeyi nihayet yayımladığınızda, blog gönderinize veya uygulamanın sayfasına veya her ikisine bir bağlantı ile 'Yenilikler' bölümünde yazdıklarınızı bir kez daha kullanabilirsiniz. İkincisi, bir push bildirim sisteminiz varsa, kullanıcılarınızı uyarın. Ancak bunu yalnızca uygulamanızı önemli ölçüde geliştiren ya da önemli bir sorunu gideren önemli bir güncelleme için yapın: istenmeyen bir mesaj ile onları sıkmak istemezsiniz.
Ve bitirmek için, kullanıcılarınıza geri bildirimlerini dikkate alarak onlara tepki vererek onları önemsediğinizi gösterin!
 
Üst